• Çalışma Saatleri : Haftaiçi 08:30 - 12:00 / 13:00 - 16:00 | Verem Testi (PPD) Günleri : Pazartesi - Salı - Cuma
  • Merkez ve Taksim Dispanseri: 0212 249 29 73

70. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası (5 Ocak 2017) İstanbul'da Tüberküloz Sempozyumu

 

İSTANBUL TÜBERKÜLOZ SEMPOZYUMU

Türkiye 70. Verem “Eğitim ve Propaganda Hafta'sında İstanbul Verem Savaşı Derneği ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile 5 Ocak 2017 tarihinde İstanbul’ da Tüberküloz kontrolünü ele alan bir sempozyum gerçekleştirildi.

Toplantı da Dünya Sağlık Örgütü “End TB Stratejisi” perspektifinde Dünya, Türkiye ve İstanbul’ da Tüberküloz konusunu ele alan bir oturumdan sonra İstanbul’ da Çok İlaca Dirençli Tüberküloz ve Göçmenler’ de Tüberkülozkonularında iki çalıştay gerçekleştirildi.
Toplantıya Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Tüberküloz birimi çalışanları, Tüberküloz Hastası bakımı ile uğraşan hastane yönetici ve çalışanları, Verem Savaşı Dispanseri hekim ve hemşireleri, tüberküloz laboratuarları sorumluları diğer birinci basamak sağlık alanından hekim ve hemşire temsilcileri, Verem Savaşı Derneği temsilcilerive Göçmenlerin sosyal ve sağlık sorunları ile ilgili diğer sivil toplum kurulu temsilcileri katıldı.
Toplantı sonucu ÇİD-TB ve Göçmenlerde-TB kontrolünde karşılaşılan sorunların çözümü için belirlenen önerilerin hazırlanacak bir rapor halinde ilgili kurumlara iletilmesi kararı verildi.

 


Paylaş